pontos-logowapen-900x250

Nieuws

Winderige strijd op de Willem-Alexander Baan

Geplaatst op 13-06-2026  -  Categorie: Algemeen  -  Auteur: Wedstrijdcommissie

Afgelopen weekend stond de Raceroei Regatta op het programma, georganiseerd door Laga – dat dit jaar maar liefst 150 jaar bestaat. De omstandigheden waren allesbehalve eenvoudig: een stevige zijwind maakte er een uitdagend weekend van op de Willem-Alexander Baan in Zevenhuizen.

De wedstrijdploeg verscheen helaas niet op volle sterkte. Olaf moest verstek laten gaan vanwege een blessure en Carmen kampte nog met ziekte, waardoor er in minder velden gestart werd dan gebruikelijk.

Zaterdag: knappe 3e plaats voor Joyline

Op zaterdag was het aan Joyline om de Pontos-kleuren te verdedigen in het vrouwen gevorderde skiff-veld. Met zes deelnemers zou er finale in de middag zijn,  maar door de harde zijwind besloot de wedstrijdleiding echter tot een extra “race for lanes”, wat betekende dat er al vroeg afgereisd moest worden voor een extra race om de baanindeling voor de finale te bepalen.

De kou en wind maakten het lastig om op temperatuur te blijven, wat resulteerde in een minder gunstige baanindeling voor de finale. Toch liet Joyline zich niet uit het veld slaan. Met een slimme strategie om warm te blijven en een sterke focus tijdens de finale, roeide zij naar een knappe 3e plaats – en dat vanuit de windbaan!

heren-skiff-rr 2

Zondag: strijden tot het einde

Op zondag kwam de rest van de ploeg in actie. Quint verscheen aan de start in het mannen nieuwelingen skiff-veld, terwijl Carmen en Joyline samen het vrouwen nieuwelingen dubbeltwee veld roeiden.

Quint wist zich met veel inzet te plaatsen voor de B-finale. Helaas verliep deze race rommelig door een fout in de loting van de wedstrijdleiding. Onzekerheid over baanindeling en tegenstanders zorgde voor onrust vlak voor de start. Dit had als gevold dat Quint niet helemaal meer bij de les was en kwam hij niet goed weg met als gevolg de laatste plaats in de B-finale.

Carmen en Joyline begonnen sterk met een overtuigende tweede plaats in de voorwedstrijd, goed voor een plek in de A-finale. In die finale bleek al snel dat het maximale eruit halen lastig was: Carmen was nog niet volledig hersteld en Joyline had al meerdere races in de benen. Toch gaven zij alles en vochten zij een spannend duel uit met Argo, wat hen een mooie 4e plaats opleverde.

dames-dubbel-rr1

Op naar de volgende regatta

Hoewel er dit weekend geen blikken werden gewonnen, heeft de ploeg laten zien over veerkracht en doorzettingsvermogen te beschikken onder lastige omstandigheden.

De blik is nu gericht op de Northwave Regatta, waar de Pontos-roeiers opnieuw alles zullen geven — hopelijk dit keer met wat vriendelijker weer!

Reageer

Inloggen om een reactie te plaatsen.


Er zijn nog geen reacties geplaatst

 

 

Handige links

Contact

Video's

 

Roeivereniging Pontos
Griend 33-60
8225 SZ Lelystad

Zoeken

Recente reacties

Karin Petersen Het waren zelfs ruim 2300 boten. De xantho was gelukkig niet naar de bodem gezonken zoals de stuurstoel, alleen volgelopen.

Leendert Aarts Wat een ervaring, eentje om niet te vergeten. Alle deelnemers gefeliciteerd met het volbrengen van deze fantasche toertocht met alles wat er bij komt.Gelukkig, heb ik begrepen via de tamtam, geen persoonlijk letsel opgel

Paul Stienstra Helemaal super cool, gefeliciteerd !

Raymond Brettschneider Van harte gefeliciteerd Gideon en Damir! Kan ook niet missen met twee top-coaches natuurlijk :-D